طلا چیست و چه خواصی دارد؟

نقره چیست و چه فوایدی دارد؟
نقره چیست و چه فوایدی دارد؟
شهریور ۱۸, ۱۳۹۷
سنگ فیروزه چه خواصی دارد؟
سنگ فیروزه چه خواصی دارد؟
شهریور ۲۲, ۱۳۹۷

طلا چیست و چه خواصی دارد؟

طلا چیست و چه خواصی دارد؟

طلا فلزی جذاب و براق است که دارای خواصی است و با علامت Au نشان داده می شود. این عنصر یکی از عنصر هایی است که در مجاورت هوا و آب زنگ نمی‌زند و تیره نمی‌شود و یکی از کم واکنش ترین عنصرهای جامد در شرایط استاندارد است. در این مطلب میخواهیم بیشتر با طلا آشنا شویم و خواص آن را نیز بررسی کنیم.

طلا چیست؟

این فلز از نظر اهمیت بازرگانی و اقتصادی از بالاترین درجه امتیاز برخوردار می باشد. رنگ طلای خالص زرد است و بزرگترین قطعه طلای طبیعی که تاکنون استخراج گردیده و به ثبت رسیده است. علامت اختصاری طلا در جدول تناوبی عناصر AU، وزن مخصوص طلا ۳/۱۹ گرم بر سانتیمتر مکعب و دارای وزن اتمی ۹۶۷/۱۹۶ و عدد اتمی آن ۷۹ می باشد. درجه ذوب آن ۷۶/۱۰۶۴ درجه س، نقطه جوش آن ۲۷۰۰ درجه است. طلا یکی از محبوب ترین فلزات در جهان به شمار می رود و استفاده از آن از زمان های قدیم رایج بوده است. یک قطعه جواهر ساخته شده توسط طلا، از ماندگاری و دوام بسیار زیادی برخوردار است و اگر از شیوه های صحیح نگهداری طلا استفاده شود؛ این موجب طول عمر بیشتر این فلز می گردد.

ارزش طلا توسط خلوص آن تعیین می گردد. در واقع هر چه طلا از خلوص بیشتری برخوردار باشد، ارزش آن بیشتر است و از قیمت بالاتری برخوردار است. طلای خالص دارای عیار ۲۴ می باشد. در واقع طلای ۲۴ عیار، یک طلای ۱۰۰ خالص است. هرچه طلا از عیار بالاتری برخوردار باشد در واقع خلوص بیشتری دارد و قیمت آن نیز بالارتر است. حال شما برای خرید طلای مورد نظر باید متناسب با نوع نیاز خود طلایی با عیار مناسب را برای خود تهیه کنید.

 

طلا چیست و چه خواصی دارد؟

 

طلا چه فوایدی دارد؟

طلا نیز یک فلز ضد حساسیت است و یکی از جواهرات بسیار ارزشمند برای افرادی است که از آلرژی و ناراحتی های پوستی رنج می برند. همچنین استفاده از طلا به عنوان یک سرمایه برای زندگی به شمار می رود؛ زیرا این فلز ارزشمند در طول سال ها از افزایش قیمت برخوردار بوده است و این روند همواره ادامه خواهد داشت.

به امید فردایی روشن 🙂

منابع: ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *